Druženje letalcev in ljubiteljev letalstva

V soboto 20.9 je na letališču Lajše potekalo za gledalce in letalce nadvse zanimivo druženje. Vremenske razmere so bile ugodne, bilo je delno oblačno in praktično brez vetra. Tako so se že v zgodnjem dopoldanskem času začeli zbirati nastopajoči modelarji, ultralahka letala, žirokopterji, športna letala. Posebej zanimiva so bila modelarska daljinsko vodena letala. Lastniki le-teh so prišli iz vseh koncev Slovenije, vabilu pa so se odzvali tudi modelarji iz sosednje Avstrije. Letalske makete nastopajočih so bile kopije pravih letal, največje jadralno letalo pa je imelo premer kril skoraj sedem metrov. Tako velikih modelov na letališču Šaleškega aerokluba v Lajšah še nismo gostili, zato je bila razstava in pa letenje pra va paša za oči. Velike letalske modele je potrebno transportirati v posebnih prikolicah in jih potem natančno sestaviti na letališču. Že samo sestavljanje je med gledalci naredilo veliko navdušenja, modelarji pa so radi razložili vse podrobnosti, kar je koga zanimalo. Največ navdušenja je požel modelar iz Celovca z reaktivnim letalom F-16 Falcon, ki je natančna kopija pravega vojaškega letala. Model ima vgrajeno reaktivno turbino, ki z svojim potiskom požene letalo tudi do 400km/h. Mogoče je bilo videti še modele helikopterjev, dvokrilcev ter jadralna letala, ki so jih v zrak vlekli motorni modeli in še marsikaj drugega. Seveda so letela tudi prava motorna in jadralna letala. Prav z njimi pa so pod nebo poleteli letenja željni gledalci in si ogledali Šaleško dolino še iz zraka. Druženje tega dne je popestrilo tudi turistično društvo Lajše, ki je poskrbelo za gostinjsko ponudbo in glasbo v večernih urah. Letalsko druženje nam je zelo lepo uspelo, gledalci pa so odšli polni lepih vtisov.

Več slik iz dogodka lahko najdete v GALERIJI.

Vidimo se prihodnje leto!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.